خانه

---> شرکت مهندسی کیهان فراز زرین-تاریخچه جرثقیل های یونان باستان

بازگشت به لیست
شرکت مهندسی کیهان فراز زرین-تاریخچه جرثقیل های یونان باستان

شرکت مهندسی کیهان فراز زرین-تاریخچه جرثقیل های یونان باستان

شرکت مهندسی کیهان فراز زرین
مشاوره ، طراحی ، ساخت ، تعمیر ، نگهداری و یا بازرسی جرثقیل های سقفی ، دروازه ای ، بازویی و سایر تجهیزات جابجایی مواد

ریشه لاتین کلمه جرثقیل ، کرین (crane) می باشد.دلیل این نام گذاری گردن دراز و پاهای بلند پرنده کرین (Crane) است که بی شباهت به جرثقیل ها نیست.

اواخر قرن ششم قبل از میلاد (حدود 2557 سال پیش) ، جرثقیل برای بلند کردن بار های سنگین در یونان باستان اختراع شد.مدارک باستان شناسی نشان می دهند که حدود 2532 سال پیش نقش و نگار ها و قلمه های متمایزی از انبر بالا بر و شگل لوئیس روی بلوک های سنگی معابد یونان پدید آمده است.

از آنجا که این حکاکی ها به استفاده ازیک دستگاه یا همان جرثقیل برای بلند کردن اجسام اشاره می کنند و از آنجایی که سوراخ ها ( شگل لوئیس ) در بالای مرکز گرانش بلوک یافت می شوند یا در فواصل مساوی از نقطه ی مرکز جرم (Center of Gravity) قرار دارند، توسط باستان شناسان به عنوان مدارکی دال بر وجود جرثقیل شناخته می شوند.

معرفی وینچ (winch) بالابر و قرقره ی (pulley) بالابر به زودی منجر به جایگزینی سطوح شیبدار (ramps) شد که در گذشته ابزار اصلی حرکت عمودی به شمار می آمدند. تا 200 سال بعد (حدود 2332 سال پیش) کارگاه های ساختمان های یونان با کاهش شدید وزن در جابجایی ها مواجه شدند ، چراکه تکنیک جدید بلند کردن اجسام جابجایی متعدد تکه سنگ های کوچک را از چند تکه سنگ بزرگ عملی تر کرده بود .برخلاف دوران قدیم (2817 سال پیش) که تمایل به افزایش سایز و اندازه قطعات بود. خصیصه معابد یونان در دوره کلاسیک (2449 سال پیش ) مانند پارتنون همواره استفاده از قطعات سنگی با وزن کمتر از 15 تن تا 20 تن بوده است. استوار کردن ستون های یکپارچه بزرگ با استفاده از استوانه های ستون کوچک عملی شده بود.

اگرچه شرایط دقیق جایگزینی سطح شیبدار (Ramp) با تکنولوژی جرثقیل نا مشخص مانده است.استدلال شده که در شرایط نا پایدار اجتماعی و سیاسی یونان قدیم ، به کار گرفتن گروه های کوچک و حرفه ای ساخت و ساز بسیار مناسب تر از استخدام تعداد زیادی کارگر ساده بوده است.در شهر پولیس(واقع در یونان باستان) نیزساختن جرثقیل بسیار معقول تر از استخدام کارگران متعدد و استفاده از رمپ ها با شیب تند بوده است که قبل از آن زمان شیوه مرسوم درجوامع خودکامه و مستبد مصر و آشور بود.

نخستین شواهد ادبی روشن برای وجود سیستم مرکب قرقره در مسائل مکانیکی (Mech. 18, 853a32-853b13)  نوشته ارسطو (384 تا 322 قبل از میلاد)  ظاهر می شود  ، اما ممکن است زمان دقیق جمع آوری آن چند سال بعد بوده باشد.تقریبا در همان زمان اندازه بلوک های معابد یونان دوباره شروع به مطابقت با اندازه قدیمی نمودند ، که نشان می دهد که سیستم های مرکب قرقره ای پیچیده تری راه حضور را در سایت های ساخت و ساز یونان پیدا کرده بودند.

 

 جرثقیل | جرثقیل سقفی | جرثقیل دروازه ای | زرین مهر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کیهان فراز زرین می باشد